2020 Yılında Bankalar Memur Alımı Yapacak Mı?         

Bankalar 2020 yılında da memur alımlarına devam edecektir. Gerek özel bankalar olsun, gerekse de ziraat Bankası gibi devlet bankası olsun, bankalar bünyelerinde bulundurdukları farklı departmanlarda memur alımlarına devam edecekler. Personel alımları için başvurular şahsen banka şubelerinin iletişim ve personel dairesi hizmet birimlerine yapılacaktır.  Ya da bankaların internet adreslerinden yapılacaktır. Yapılan başvurular sonucunda kişiler sözlü sınava tabi tutulacaklar, yeterli puanı alan kişiler bankanın farklı birimlerinde çalışmaya başlayacaklar.

2020 yılında siz de bankaların açmış oldukları sınavlara katılarak bankada çalışmak istiyorsanız, 2020 yılında banklar memur alımı yapacak mı? Adlı makalemizi okumaya devam edin. Makalemizde sizler için farklı bankaların alacakları memurları ve departman birimlerini ayrıntılı olarak araştırdık. Ayrıntılar makalemizde.

Şimdi Bankaların almak istediklerin personel hizmet birimlerini ayrıntılı olarak inceleyelim.

Türkiye İş Bankası Şoför Alımı

Türkiye İş Bankasına şoför alımı gerçekleştirilecek olan sınav sonucu alım yapılacak olup, başarılı olan personeller Ankara, İzmir, İstanbul, Mersin, Diyarbakır gibi illere dağıtımları yapılacaktır. İşe alım süreci şu şekilde olacaktır: şoför alımlar için başvuru alımları yapılacaktır. Daha sonra başvuran adaylara dikkat testi ve çalışma düzeni envanteri uygulanacaktır.  Şoförlük için personel alımı yapıldığı için sürüş testi yapılacaktır. Daha sonra adaylar mülakata tabi tutulacaklar. Ve son olarak belge hazırlama işlemleri yapılacaktır. Tüm bu aşamaları başarılı bir şekilde gerçekleştirebilen adaylar şoförlük alanında farklı şehirlerde görevlendirileceklerdir. Sınav ve mülakat İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Vakıfbank Memur Personel Alımı

Vakıflar Bankası kendi bünyesinde çalıştırmak üzere Müfettiş Yardımcılığı sınavı yapmaktadır. Vakıfbank personel alımı için istenilen personellerde bulunması gereken bazı gerekli şartlar sunmuştur. Bu şartlar şöyledir:

Sınava başvuru yapan adaylar T.C vatandaşı olmaları gerekir. Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamaları gerekir. Ağır hapis suçlarından ceza alarak affa uğramış olsalar bile, zimmet, rüşvet, hırsızlık, haysiyet kırıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak gerekmektedir.4 yıllık üniversitelerin; Halkla İlişkiler,  Ekonomi-finans, İktisat, Maliye gibi bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Adayların 1990 ve sonraki bir tarihte doğmuş olmaları gerekmektedir. Erkek adayların askerliklerini yerine getirmiş olmaları şartı aranmaktadır.

Sınav Konuları Ve Başarı Esasları

Sınav yazılı ve sözlü olarak gerçekleştirilecektir. Yazılı sınav 2 aşamadan gerçekleştirilecek. 1. Aşamada adaylar genel yetenek sorularını cevaplayacaklar. 2.oturumda ise dil sınavı yapılacaktır. Bu sınavlardan yeterli puanı alan adaylar sözlü sınava katılma hakkını elde edebilecekler.

Sınava Başvuru Şekli Ve Son Başvuru Tarihi

Sınava başvuru için adaylar banka şubelerine 50 TL yatırmaları gerekmektedir. Başvuru süresi 12.01.2020’e kadar yapılacaktır. Vakıflar bankası üzerinden T.C kimlik numaraları, ad, soyad bilgilerinin girilip onaylanması ile başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Türkiye Finans Bankası Gişe Yetkili Yardımcısı Alımı

Sınava başvuru yapmak isteyen adayların üniversitelerin; Halkla İlişkiler, Maliye, Ekonomi-Finans, İktisat, Kamu Yönetimi gibi bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Sözlü sınav yapılması için Türkiye Finans Bankası; İstanbul’un Fatih, Şişli, Tophane, Yeni Bosna gibi şubelerinde gerçekleştirilecektir.

Personel Alımlarında Adaylarda Aranan Şartlar

  • Adayın faizsiz bankacılık sektöründe çalışmaya istekli,
  • Bankanın vizyonunu temsil edebilecek,
  • Doğum tarihi 1991 ve sonrası olması gerekmektedir,
  • Aday, insan ilişkilerinde kuvvetli, güler yüzlü olmalı,
  • Ekip çalışmalarına alışık,
  • İyi d3ercede akışkan İngilizce konuşup; yazabilmeli.

Tüm bu şartları taşıyan adayların başvuruları değerlendirilecektir.

İş Statüleri olarak ise; Fon Toplama, Havale, EFT, döviz alımı, satımı işlemleri birimlerinde personel alımı yapılacaktır.

TEB Şube İşlem Yetkilisi Alımı

Başvuru yapacak adayların en az ön lisans mezunu olması gerekmekle beraber, İstanbul ‘un Ümraniye, Dudullu, Kartal’da ikamet etmesi gerekmektedir. Aynı şekilde Zonguldak merkez ve Bolu merkezde ikamede etmesi gerekmektedir. Adayların iletişimi kuvvetli, güler yüzlü, İyi derecede İngilizceye hâkimiyeti olan, takım çalışması kuvvetli, erkek adayların ise askerliklerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Aday Kriterleri ise; En az ön lisans mezunu, üniversite, doktora gibi eğitim standartlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adayların şahsen ya da TEB Bankası internet şubelerinden online olarak başvurularını yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir