Antalya’da Senetle Ve Borçla Kredi Verenler

Kredi notunun düşük olması, kara listeye girmiş olmak gibi sebeplerden dolayı bankalardan kredi alamayabiliriz. Böyle durumlarda acil paraya ihtiyacımız olduğunda senetle ya da borçla kredi veren yerler aklımıza gelebilir. İnternet ortamında senetle borç para veya kredi verilir gibi birçok reklam ve portallarla karşılaşabiliriz ancak bunların ne kadar güvenilir olup olmadığı tartışılır. Borç para bulayım derken dolandırıcıların tuzağına düşmeyin. Bu gibi durumlara düşmemek için iyi bir araştırma yapmalısınız.

Senetle Borç Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Senetle kredi veren firmalardan para almadan önce bu firmaların gerçek ve yasal faaliyetler göstermesi, vergi levhalarının olması gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Gerçek kişi ve adresler olduğunu da araştırmalısınız yoksa para bulacağım derken dolandırılmayın. Senetle ya da komisyon karşılığı borç almak yasal değildir. Sizlere tavsiyemiz yasal olarak çalışan ve BDDK tarafından denetlenen kurum ve kuruluşları tercih etmenizdir. Özel finans kurum ve kuruluşlarla bankalardan senetle borç  para bulmak daha güvenlidir.  Senetle borç alacağımız durumlarda senet doldururken alacaklı ve borçlunun isimse isimleri şirket ise şirket isminin tam ve doğru olarak yetkili kişi tarafından imzalanmasına dikkat edilmedir. Ayrıca tarih atılması ve senet borçlusu tüzel kişi ise çift imza atılması da unutulmamalıdır.

Senetle Borç Ve Kredi Veren Yerler

Birçok büyükşehirde bulabileceğiniz gibi Antalya ‘da da senetle para veren yerler bulabilirsiniz. Antalya’da genellikle kuyumcular, emlakçılar, inşaat firmaları, beyaz eşya satışı yapan vb. yerlerden yasal olmasa da senetle borç para alabilirsiniz. Sizlerle bazı tefeciler iletişime geçerek senetle para verebileceğini söyleyebilirler. Tefeciler çok yüksek faizle sizlere borç vermek isteyebilirler. Çok fahiş faizlerle borç veren tefecilere karşı çok dikkatli olmalısınız. Sizleri telefonla arayıp faizsiz senetle borç para verilir diyerek iletişime geçmek isteyen kişilere de kesinlikle güvenmeyin. Çünkü kimse bu şekilde para vermez.

Borç para almak için tefeciler yerine ikrazatçıları tercih etmenizi öneririz. İkrazatçılar ise bir nevi tefeci gibi olsa da tefecilerden daha düşük faizle borç para vermektedir. Ayrıca ikrazatçılar BDDK tarafından denetlenmektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir