Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Avukatlık olanlara kredi veren bankalar konulu yazımızda en güncel bilgileri paylaştık.
Avukatlık olanlara kredi veren bankalar şunlardır:
Ziraat Bankası
Halk Bankası
Yapı Kredi
VakıfBank
Garanti Bankası
Türkiye ekonomi Bankası
Akbank
DenizBank

Sıralı liste halinde tasarladığınız kurumlar avukatlık onlara en kolay kredi veren bankalardır.

Bu yazımızda detaylara girmeden önce özetle şunları ifade ettik; borçlarını ödeyemeyen kişiler borçlu kurum tarafından avukata veriler. Avukat hiç bekleme yapmadan bu borçlarını tahsil edebilmek için gerekli yasal işlemlere başlatır. Kişiler icralık olmamak ya da eve haciz gelmesini engellemek için yeni bir kredi çekerek avukatlık olan borcunu kapatmak isteyebilir.  Peki Avukatlık olanlara kredi verilir mi?

Avukatlık oldum bankalar kredi verir mi?

Avukatlık oldum banka bana kredi verir mi diye çok sık bir soru karşımıza çıkıyor. Aslında avukatlık kişiler çok kolay bir şekilde birçok bankadan hatta şunu da ifade edebiliriz bütün bankalardan kredi çekebilir.

Birçok kişi avukatlık olma olayı ile kara listeye girmeyi karıştırmaktadır; ondan dolayı avukatlık olanlara kredi verilemeyeceğini düşünürler. Ama bu yanlış bir hareket olacaktır; çünkü avukatlık olanlar halen bir gelir belgesi olan borçlanma limitlerini aşmayan bir banka müşterisi ise çok kolay bir şekilde yeni bir kredi çekerek avukatlık olsa da Kredi sahibi olabilir.
Kısacası findeks üzerinden yapılacak olan kara liste sorgulaması sonrasında eğer kişi Kara listede değilse kredi çekebilir.

avukatlık olanlara kredi 2020

Peki hemen avukatlık oldunuz hem de kara listeye girdiğinizi düşünüyorsunuz bu durumda kredi çekip çekemeyeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Yazımıza son vermeden önce bu noktada bazı bilgiler paylaşmanız faydalı olacaktır.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2020

Geçtiğimiz birkaç sene öncesine kadar bir kişi kara listeye girdiyse yani kredi sicili bozulduysa Kredi çekmesi imkansız bir hal alıyordu. Ama birkaç sene önce çıkan kara liste kredi sicili affı sonrası artık kişiler bankalardan çok kolay bir şekilde Kredi çekmeye başladı. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların istemiş olduğu küçük bazı şartları vardır; bunlar

Bir kişinin kredisi ödeyebileceği ve geçimini sağlayabileceği bir gelirimin olması

Kişinin borçlanma limitini aşmamış olması
Bu iki önemli şartı taşıyan kişilere sicili bozuk olsa bile yani kara listeye girmiş olsa bile bankalarca kredi çıkacaktır.

Avukatlık olanlar nasıl kredi çekebilir?

Yazımızda avukatlık olanlara kredi veren bankalardan söz ettik. Özellikle Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Halk Bankası, VakıfBank Denizbank iş Bankası, Finansbank gibi yasal takipte olanlara kolay kredi veren bankalar dan söz ettik.
Şimdi kısaca avukatlık olanlara kredi veren bankalara nasıl başvuru yapılacağını anlatıyoruz.

Öncelikle sahip olduğunuz gelir belgesi ile belirlemiş olduğunuz bankaya gidiyorsunuz. Borçlanma limitinizi sorgulandıktan sonra yeni bir kredi başvurusu yapıyorsunuz. Şu hatayı düşmeyiniz; internet üzerinden reklamlarda kanıp bütün bankalardan kredi çekmeye çalışan kişilerin düştüğü hataya düşmeyip birçok kredi başvurusu yapmayınız. Bunu yaparsanız yine Kredi başvurunuz olumsuz sonuç alıp reddedilecektir. En kolay yoldan kredi çekebilmek için banka şubesine giderek tek bir kredi başvurusu ile sonuca gitmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir