Borç Veren Kimse Var Mıdır?

Hayatın seyri içinde acil paraya ihtiyaç duyan kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan birisi borç veren kimse var mıdır, kimden borç bulunabilir olmaktadır. Evet, acil paraya ihtiyaç duyanlar için çeşitli borç para veren yerler vardır. Tefeciler, kuyumcular, hayırseverler gibi seçenekler aracılığıyla senet karşılığı borç para verilir. Fakat senetle ya da elden borç alırken çeşitli noktalarda hassas olunmalıdır.

Elden Borç Veren Tefeciler

Tefecilik yasal olarak haksız kazanç ve dolandırıcılık olarak nitelendiriliyor. Bu yüzden de tefecilik cezai yaptırımı olan bir suçtur. Fakat çok sıkıştım para lazım diyenler yüzlerce kişi yurdun çeşitli yerlerinde borç para veren tefeciler ile iş yapmak zorunda kalmaktadır. Üstelik tefeciler günümüz şartlarına kendilerini uyarlamış, borç para veriyorum web üzerinden dahi ilanlar yapılmaya başlanmıştır. İntoko borç para veren tefeciler bunun en basit örneğidir. Bu tarz sayfalarda ihtiyaç sahipleri iletişim bilgilerini paylaşmakta, tefeciler de kendilerine ulaşmaktadır. Fakat tefeci telefon numaraları veya adreslerine hiçbir şekilde yer verilmemektedir. Bu tarz sayfalarda son derece dikkatli olunması, özellikle ön ödeme isteyenlere itibar edilmemesi dolandırılmamak açısından önemlidir.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Borç para veren kimse var mıdır diye merak edenler için senet karşılığı peşin faizle borç veren diğer seçenek kuyumculardır. Borç para veren kuyumcular Türkiye’nin hemen her yerinde rahatlıkla bulunabilir. Çünkü bankaların olmadığı zamanlardan bu yana kuyumcular para trafiğinin en çok döndüğü yerlerdir. Bu yüzden uzun zamandır kuyumcular senet karşılığı altın satışı, senet karşılığı borç verme işi yapmaktadır. Bir miktar vade farkı konulduğu için kimileri tarafından tefecilik olarak da görülmekle birlikte işletme, şirket statüsü kazanmış kuyumcular tefecilerden sağlıklı olacaktır. Borç para nereden bulabilirim diye merak edenler İstanbul Kapalıçarşı, Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısı, Bursa Kapalı Çarşı, İzmir Kemeraltı, Adana Kuyumcular Çarşısı gibi sarrafların yoğun olduğu yerlerde rahatlıkla senetle borç veren kuyumcular bulabilirler.

Borç Para Veren Vakıflar

Senetle kredi veren şirketler ve vakıflar da vardır. Her ne kadar borç para veriyorum, borç para ilanları gibi duyurulara çıkmasa da örneğin Polsan kendi ortaklarına çeşitli krediler vermektedir. İhtiyaç için, taşıt için, konut için, ohal/düğün için gibi başlıklar altında sunulan borç verme hizmeti 6 ay ile 60 ay arasında geri ödeme seçe

Borç Para Verenler Yeni Nesil Tefeciler

nekleriyle sunuluyor.

Senetle Taksitli Telefon Alıp Bozdurmak

Borç veren kimse var mıdır diye acil nakit arayanlar için bir diğer seçenek cep telefonu satın alma ve bozdurma yöntemi olabilir. Kredi kartına taksitli telefon satışı yasak olduğu için Evkur, Mutlu Evim, Bekobayraktar gibi çeşitli mağazalar hiç peşinatsız, senetle taksitli cep telefonu satışı yapmaktadır. Buralardan alacağınız bir telefonu herhangi bir telefoncuya satabilir, toplu nakit temin edebilirsiniz. Belirttiğimiz mağazalar hem şubelerinde hem de internet mağazalarında senetle satış yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir