Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 ÇALIŞMAYAN KADINLARA
Devlet Destekleri

Çalışmayan Kadınlara Ev Hanımlarına Tüm Bayanlara Kredi

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankaları yazdık. 2020 yılında ev hanımlarına, gerek KOSGEB gerekse diğer kamu kurumları ile özel bankalar tarafından girişimcilik ve Devlet destekli krediler vermeye devam edilmektedir. Sizde projeniz ile başvurarak maaş bordrosuz kredinizi çekebilirsiniz.

Bayanlara kredi veren bankalar ve şartları isimli yazımızda, maaş bordrosu olmayan, herhangi bir sektörde sigortalı olarak çalışmayan kadınlarımıza, ev hanımlarına ve annelerimize kredi veren bankaları konu aldık.

Bayanlara kredi veren bankalar ve şartları

Ev hanımları ve bayanların büyük bölümü, herhangi bir iş yerinde çalışmamalarından dolayı, bankalardan kredi çekmekte zorlanırlar. Daha doğrusu, kredi çekmek için başvuru yaptıklarında kendilerinden gelir belgesi istenir ve bu belgeyi tanzim edemedikleri için kredi çekemezler. Ancak bazı bankalar vardır ki, kadınlara destek olmak amacıyla kredi vermektedir. Şimdi

Akbank ev hanımlarına kredi; Akbank şubelerini ziyaret ederek, 2.000 TL. ye kadar bayanlara verilmekte olan kredilere başvurabilirsiniz. Düşük meblağda tüketici ve ihtiyaç kredileri için hemen başvurabilir, bayanlara verilen kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

İşbankası bayanlara kredi;  Nüfus cüzdanınız veya kimlik belgeniz ile bankayı ziyaret ederek, evraksız ve senetsiz verilen kredi paketlerini inceleyebilirsiniz. Eğer çalıştığınız halde maaş bordronuz yok ise, bu durumu müşteri temsilcisi ile görüşerek İşbank ayrıcalıkları ile tanışabilir, en düşük faiz avantajından yararlanabilirsiniz. En düşük faizli ve en uygun vadeleriyle bayanlara ve ev hanımlarına kredi veren bankalar içinde İşbankası en çok tercih edilen özel banka şubelerinden biridir.

Denizbank kadınlara kredi; Denizde bankacılık sloganı ile evde çalışan bayanlara, maaş bordrosu olmayanlara, bayan esnaf ve memurlara kredi imkanı  sağlayan banka, kaç ay çalışmış olmasına bakmadan kredi notunu inceleyerek 5 dakika da kredi işlemini tamamlamaktadır. Ev hanımlarına kredi başvurusu yazımızda Denizbank’ın avantajlarına göz atabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalara ulaşın!

Kadın girişimciye faizsiz kredi; Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının işbirliği ile ev hanımlarına ve iş kurmak isteyen girişimci kadınlara, şartsız, evraksız, kefilsiz, 15.000 TL. kadınlara faizsiz girişimci kredisi verilmektedir.

Kosgeb iş kuran bayanlara 50 bin hibe; Kosgeb iş kuran bayanlara 50 bin lira hibe veriyor. Bu hibeden yararlanmak isteyenler, kursa katılıyor. Bu kurs sonunda sertifikaları ile başvuruda bulunuyor. Projesi kabul edilenler, 50 bin hibe ve 100 bin liraya kadar da 0 faizli kadın girişimci kredisinden faydalanabiliyor. Kosgeb’in gözünde bayan girişimciler erkeklere göre daha değerli olmasından dolayı %10 daha fazla destek alabiliyorlar.

Esnaf bayanlara 30 bin lira Halkbank faizsiz kredi; Esnaf ve işyeri sahibi bayanlar 2016 ve 2017 yılı içerisinde Kefalet kooperatifi aracılığı ile Halkbank’ a başvurmaları durumunda 30 bin lira sıfır faizli kredi alabilecekler. 24 eşit taksitle ödenecek kredinin aylık ödemeleri 1.250 liradır. Bu destekten sadece 500 TL. değerinde masraf kesiliyor. Kadın Esnafa 30 bin lira hibe kredi isimli yazıda ayrıntılar mevcuttur.

Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programından 36 ay vadeli kredi

Türkiye’de Vakıfbank, Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Türkiye Ekonomi Bankasının katıldığı yeni bir uygulama başlatıldı. Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı fırsat verildiğinde bayanların işletmelerinin büyüdüne işaret ederek, program dahilinde finansmanla birlikte yerel bankalar ile işbirliği içerisinde çalışarak, danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Amaç kadınların önündeki tüm engellerin kaldırılması ve tutkunun başarıya dönüştürülmesidir. Sistem dünya genelinde 25 ülkede binlerce kadının ve ev hanımına yardımcı oldu. Kuruluş Şimdi İş Dünyasında daha fazla kadın görme zamanı sloganıyla desteklerine devam ediyor. Avrupa İmar ve Kalkınma bankası desteğindedir.  Bu fonda 50 MM EUR’luk kadın işletme fonu ayrılmış durumdadır.

Projeyi Türkiye İş Kurumu ve Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da desteklemektedir.  İletişim için 0 212 386 11 00 nolu numarayı arayabilirsiniz.

2016 yılı Ekim ayından itibaren kadınlara 48 ay vadeli kredi verilmeye başlandı. İhtiyaç kredileri 36 ay iken bayanlara 48 ay üzerinden verilebiliyor.

Ziraat Bankasından kadınlara gün içinde kredi

Banka tüm bayanlara gün içerisinde nakite sıkışanlara gün için kredi, işyeri açacaklara Ziraat Girişimci paketi, ev alacakları konut kredisi, otomobilini yenilemek isteyen bayanlara araç kredileri sunmaktadır. Devlet desteği ile Ziraat bankasına başvuran bayanlar en düşük vade avantajlarından yararlanabilmektedir. Ev hanımlarına, kadınlara ve bayanlara kredi veren bankalar arasında en uygun bankanın Devlet bankaları olduğu söylenebilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

To Top