Banka Kredisi

Denizbank esnafa nefes kredisi lansmanı

Ekonominin temel direği ve can damarı olan küçük ve orta ölçekli işletmeler olan Kobilere küresel piyasada yaşanan hareketlilik ve dalgalanmalar ve dolardaki yükselişler dalgalanmalardan etkilenmemesi adına destek verilmesi gerektiğinden tüm kobilere ekonomik anlamda nefes aldıracak finansman desteği projesi hayata geçirilecek. Finans sektörü ile reel sektörün elele verilerek başlatıldığı kredi destek ile Kobilere  nefes olacak bir proje hazırlandı. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın başlattığı kredi faizlerini düşürme politikasına özel sektörden ilk defa TOBB’ nin de olarak katkıda bulunması ile 2 ay öncesinden planlanan nefes kredisi projesi ile faiz baskından nefes alamayan Kobilere nefes aldıracak bir destek kredisi projesi yapılan lansman törenini ardından hayata geçirildi.

Kobilere Denizbank ‘tan nefes kredisi

Başbakan Binali Yıldırım’ ın KOBİ’ler için nefes kredisi lansman töreninde  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve bankaların biraraya gelerek Kobilere özel destek kredisi imkanı getirildiğini açıkladı. Buna göre Denizbank ve Ziraat bankası TOBB birliği ve Borsalar birliği ile anlaşması gereği esnaflara özel  ilk etapta 500 milyon, yıllık 5 milyar liraya kadar destek kredisi verecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ziraat Bankası, Deniz Bank, Kredi Garanti Fonu ortaklığında nefes kredisi projesi adında bugüne kadar yapılamayan bir iş birlikteliğini gerçekleştirerek KOBİ’lere nefes olacak bir projeye imza attılar..

İlk defa bankalar ile anlaşma yaparak projede yer alan TOBB nefes kredisinde bankalardan sağlanacak olan kredi desteğinin en büyük işbirlikçisi. Bankalar Deniz bank, Ziraat bankası ve  Kredi garanti fonu ve TOBB olarak 4 kurum ve kuruluşun işbirliği ve ortaklığı ile ortaya çıkan esnaf nefes kredisi ile kobiler 2018′ de piyasa dalgalanmalarından en az etkilenecek kesim olması ümidi ile çalışmalara başladı.

Deniz bank ve Ziraat bankasıyla başlatılan proje ile 80 bin KOBİ’ ye bir nefes aldıracak, ihtiyacını görecek bir mali kaynak sağlamış olunacak. Kobilere yönelik başlatılan kredi desteğinden yararlanarak acil ihtiyaçlarını gidermek isteyen kobilere bütçeden ayrılacak olan kısa vadede 500 milyonluk kaynaktan faiz oranı 10′ un altında ve bir yıllık 5 milyara varan kredi desteği sağlanacak.

Denizbank kobilere  nefes aldıracak

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’ inde katıldığı nefes kredisi lansmanında söz alarak şunları dile getirdi.

”Evet, Kredi Garanti Fonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ yle yaptığımız KOBİ’  lere nefes kredisi hayat nefesle başlar ve biz ekonominin dokusunu oluşturan, firma adedinin yüzde 99’undan fazlası, ekonomimizi ihracatta, iç tüketim ve iç üretimde çok önemli bir kısmına hitap eden, 1 milyon 700 bin kadar kayıtlı KOBİ’ nin aileleri ve çalışanlarıyla birlikte 25 milyon nüfusa hitap ettiğini düşündüğümüz bir kitle halkımız, yurdumuzun bu insanlarına, bu faaliyetlerine biz Odalar Birliği ve Garanti Fonuyla birlikte, Ziraat Bankasıyla birlikte Denizbank Finansal Hizmetler Grubu olarak böyle bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz”

Şu anda küresel ciddi bir sıkışmanın meydana geldiği ekonomilerde, petrolün yıllar sonra tekrar kısıtlanma eğilimine girdiği böyle önemli ekonomik olayların küresel olarak cereyan ettiği bir ortamda ekonomimizin gerçek dokusun oluşturan KOBİ’ lerimize böyle bir nefes, hayatın başladığı nefesi verebiliyorsak ne mutlu bize. Böyle bir projede yer aldığımız için gurur duyuyorum.” açıklamasında bulundu.

Kobilere sağlanacak olan nefes kredisinin piyasaya da can getireceği piyasaya heyecan getirerek ekonomiyi canlandıracağı umut ediliyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

To Top