Devlet Destekleri

Devletin verdiği iş yeri açma kredisi

Yeni bir iş yeri açmak, iş yerini yenilemek, iş kurmak isteyen kişiler için devlet çeşitli hibe ve krediler sunmaktadır. Devletin verdiği iş yeri açma kredisi KOSGEB üzerinden hibe ve kredi olarak verilirken Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası gibi birçok banka da cazip seçeneklerde kredi sağlamaktadır.

Devlet Destekli İşyeri Açma Kredisi

İş yeri açma kredisi devlet destekli olarak öncelikle KOSGEB kanalıyla veriliyor. KOSGEB’in 32 saatlik eğitiminden sonra sertifika sahibi olarak ve iş yeri projenizi hazırlayarak projeniz ile birlikte başvurunuzu yapabiliyorsunuz. KOSGEB şu an için 50.000 TL’ye kadar hibe desteği, 100.000 TL’ye kadar de faizsiz kredi desteği sağlıyor. KOSGEB işyeri açama kredisi nasıl alınır diye merak ediyorsanız sertifikanız ve proje detaylarınız ile birlikte istenen diğer evrakları temin ederek rahatça başvurunuzu yapabilirsiniz. Devletin verdiği faizsiz kredi imkanları öncelikle belli sektörler için verilmektedir ve kurumun sitesi üzerinden her yıl desteklenecek sektörler ilan edilmektedir.

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Devletin verdiği iş yeri açma kredisi yanında iş kurma kredisi veren bankalar ve işyeri açma kredisi veren bankalar da vardır. Bankaların iş yeri açma kredilerinin diğer kredi kalemlerinden farkı faiz oranlarının ve ödeme seçeneklerinin daha cazip olmasıdır. İş yeri kurma kredileri sıfırdan iş yeri açacaklar için olduğu gibi iş yerini büyütme, tadilat yapma, yenileme gibi amaçlarla da verilmektedir. Yapı Kredi, Albaraka Türk, Şekerbank, Anadolu Bank, QNB Finansbank ve kamu bankaları cazip şartlarda işyeri açma kredisi sağlıyorlar.

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası iş yeri açma kredisi hem bireysel hem de ortak girişimciler için veriliyor. Ofis, büro, dükkan, mağaza, muayene gibi iş alanlarınız için Ziraat Bankası 120 aya kadar vade imkanı sunuyor. Banka satın alınacak iş yerinin ekspertiz değerinin %75’i oranına kadar kredi veriyor. Ortaklı iş yeri kredisinde ise en az 2, en fazla 5 ortağa kadar kredi veriyor. Başvurular bankanın bütün şubelerinden yapılabiliyor.

Halkbank İş Yeri Kurma Kredisi

Halkbank iş yeri açma kredisi farklı alanlarda veriliyor. Üniversite mezunu, genç girişimciler için 50.000 TL’ye kadar, sertifika sahibi deneyimli kişiler için 30.000 TL’ye kadar ve üniversite mezunu olup teknoloji faaliyetleri üzerine iş yeri açmak isteyen girişimciler için 75.000 TL’ye kadar iş yeri açma kredileri veriliyor. Halkbank iş yeri kurma kredilerinden KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan destekleme alanlar da yararlanabiliyor.

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi

Vakıfbank işyeri açma kredisi büro, dükkan, mağaza, lojman, depo gibi iş yerine ait gayrimenkullerin alımına özel veriliyor. Farklı vade ve ödeme seçenekleri sunan Vakıfbank’ın 50.000 TL için 48 ay vadeli faiz oranı %1,45’tir. Satın alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullandırılabilmektedir. İş yeri açma kredisi hesaplama işlemleri bankanın sitesi üzerinden en güncel kampanyalar işliğinde yapılabilmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

To Top