Banka Kredisi

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En uzun vadeli tüketici kredisi hangi bankada

İhtiyaç kredisi vadeleri genellikle tüm bankalarda 48 ay vade olmakla birlikte daha uzun vadeyi sunan kampanyalar ve vadeler de bulunmaktadır. Bu bağlamda 120 aya kadar tüketici kredisini müşterilerine sunan bankalar da mevcuttur. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta vade süresi arttıkça faiz oranları da o paralelde artacaktır. Mağduriyet yaşamamak ve zarara uğramamak adına en uzun vadeli ihtiyaç kredilerinden en düşük faizi hangi banka veriyorsa onu tercih etmek gereklidir. En uzun vadeli kredilerde tüketici kredileri; Bilindiği üzere BDDK kararı ile ihtiyaç kredisi vadeleri 48 ay olarak belirlenmiştir. Fakat kendi üzerinize gayrimenkulünüz/ konutunuz/ iş yeriniz var ise ipotek ettirerek bankalardan 120 aya kadar vadeli kredi alabilirsiniz.

Odeabank 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi

Odeabank’ın bireysel finansman kredisinde 120 ay vadeli konut kredinizi kullanabilirsiniz. 10.000 TL değerinde kredi çektiğinizde 15.000 TL değerindeki gayrimenkulünüzü ya da konutunuzu teminat göstermeniz gerekmektedir.

Vakıfbank otomobil rehni karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi

Otomobilinizi rehin göstererek hem yüksek tutarlarda kredi çekebilir hem de 48 aya kadar vadeden faydalanabilirsiniz. Alabileceğiniz kredinin limiti; otomobilin değerinin %50’si kadardır. İhtiyaç kredisi yapılandırma refinansman imkanlarını araştırmalısınız.

Akbank

50.000 TL tutarında 60 ay ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilir.%1,25 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Dosya masrafı mevcut değildir. 60 ay vadede 50.000 TL’yi 76.180 TL civarı olarak geri ödersiniz. En uzun vadeli krediler her zaman hesaplı olmayabilir. Vade ve faiz oranlarını iyi incelemelisiniz.

Garanti bankası

50.000 TL tutarında 60 ay ipotekli ihtiyaç kredisini %1,34 faiz oranı üzerinden kullanabilirsiniz. Bu kredi için yaklaşık 1.235 TL dosya masrafı ödersiniz. Bankanın uzun vadeli kredisi, piyasa koşullarına ve ekonominin durumuna göre faiz oranları değişiklik göstermektedir. Ancak Garanti Bankası diğer bankalara oranla uzun vadeli finansman sağlayan banka şubeleri arasındadır.

Türkiye Ekonomi Bankası

50.000 TL tutarında 60 ay ipotekli ihtiyaç kredisine %1,45 faiz oranı ile sahip olabilirsiniz. Dosya masrafı bulunmaz. 50.000 TL’yi 80.957 TL olarak geri ödersiniz. Bankanın müşterilerine özel sağladığı ihtiyaç, konut, otomobil kredi vadelerinin ve faizlerinin düşürülmesi avatajlarından da yararlanabilirsiniz.

En uzun vadeli ihtiyaç kredisi konusunu özetleyecek olursak; Genellikle ihtiyaç kredileri 48 ay vadelidir. Fakat taşınmaz bir gayrimenkul ipoteği ile istenilen yüksek bakiyelere ve vadeye sahip olabilirsiniz. Ancak kredi taksitlerinizi düzenli ödemediğinizde ya da ödeyemediğiniz de banka ipotek ettirdiğiniz taşınmaza el koyabilir. Bunu da göz önünde bulundurarak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

To Top