Evde Nikah Şekeri Paketleme ve Yapma İşi Veren Firmalar

Günümüzde ev hanımları için güzel bir kazanç yöntemi olarak evde nikah şekeri yapma işini tavsiye ederiz. Dışarı çıkmadan evde birkaç saatliğine vererek nikah şekeri yaparak edilebilecek paralarla evin temel ihtiyaçlarını katkı sunabilir. Özellikle düğün mevsiminin yaklaşmasıyla beraber davetlilerin yanında aynı zamanda nikah şekerleri de dağıtım kültürü devam ettiği için, nikah şekeri yapım işi ile ilgili çok fazla ihtiyaç olmaktadır bu yönüyle nikah şekeri işi veren firmalar, nikah şekeri paketleme işi veren firmaların iş başvuruları aldıklarını ifade edebiliriz.

İş başvurusu alan firmalar genellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde olduğu gibi diğer Türkiye’nin 81 ilinde de faaliyet göstermektedir. Düğün sezonunun açılmasıyla beraber şu anda internet üzerinden kargo ile evlere nikah paketleme işi veren firmalar da iş sipariş vermeye başladı.

Güvenilir firmalarla çalışmak ve iş teslimatı sonrasında hak ettiğiniz parayı alabilmek için daha çok İŞKUR vasıtasıyla nikah şekeri işi veren firmalar tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Daha önceki yıllarda İŞKUR bu tür işler konusunda yardımcı olmazken son zamanlarda artık çalışmayan ev hanımlarına öğrencilere yönelik bazı sosyal projeler kapsamında evlerde ek iş imkanı tanınmaya başlandı

Evde nikah şekeri işi nasıl yapılır?

Nikah şekerleri modeline göre ve malzemesine göre değişik süre zarfında yapılabilmektedir. Bazı nikah şekerleri 1 dakika içerisinde hazırlanabilirken bazıları sizin yarım saatinizi bile alabilir. Burada size verilen malzemelerin türü ve malzeme kalitesi malzemenin ayrıntıları çok önemli olmaktadır. Tabii el emeği ne kadar çok verirseniz kazancınız da böyle daha fazla olacaktır. Bazı nikah şekerleri gelin- damat ve arkasındaki ipliklerden süslemelerden oluşuyor. Bunları birleştirip montajlayıp bağlıyorsunuz ve daha sonra kutuya koyar kutulama işi yapıyorsun.

Bununla ilgili kazancınızı da iş veren kişi ile görüştükten sonra belirleyebiliyorsunuz. Bazı nikah şekerlerinde dakikada bir tane yapabilirken bazı nikah şekeri işinde 10 dakikada bir tane yapabiliyorsunuz dediğimiz gibi bu modelleri farklılık göstermektedir.

Evde nikah şekeri yaparak ne kadar kazanırım?

 

2020 yılı içerisinde evde nikah şekeri yaptıran yerler 2020 yılında ortalama olarak 1000 TL gibi bir kazanç elde etmenizi sağlayabilir. Hünerli olan, hızlı olan bayanlar bu kazançlarını kendi insiyatifinde daha fazla arttırabilirler. Örneğin bazı bayanlar günde 100 tane nikah şekeri yapabilirken, bazıları günde 300 tane yapabilir. Çocuksuz, ev işleri az olan bayanlar ve eli çabuk olan bayanlar bu yönüyle neredeyse dışarıda çalışacak kadar para kazanabilirler. Güvenilir ve parayı zamanında teslim eden bir firma ile çalışılması durumunda aylık 2000 tl ye kadar bir kazanç söz konusu olabilir; ama hızlı olmayan yavaş olan bayanlar böyle biraz daha az para kazanabilirler. Bu tamamen elinizi marifetini ve sizin hızınıza bağlı olarak değişecektir.

Evde Nikah Şekeri Paketleme ve Yapma İşi Veren Firnalar

Evde nikah şekeri paketleme işi veren firmalar 2020

 

Şu anda bazı firmalar şahsen yapacağınız başvuru sonrası iş verirken bazıları da sadece İŞKUR aracılığıyla iş vermektedir. İş veren firmaların telefon numaralarını aramak isteyebilirsiniz; ama burada size bunu tavsiye etmiyoruz. Çünkü telefonla yapılacak iş başvuruları firmalar tarafından kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bunun nedeni şudur: iş veren firma sizi tanımadığı için size de çok değerli olan nikah şekeri malzemeleri göndermek istemeyecektir. Çünkü bazı dolandırıcılar iş isteyip malzemeleri aldıktan sonra ortadan kaybolmaktadır. Bu da firmaların zor durumda bırakmaktadır. Bundan dolayı iş veren firmalar da telefonla arayıp telefon numaralarını bulup telefonla aramak yerine bizzat iş yerine gidip de başvuru yapmanız daha doğru olacaktır.

İstanbul’da örneğin Mahmutpaşa, Merter Kapalıçarşı’da, Güngören’de, Esenyurt’ta Bağcılar’da nikah şekeri işi veren birçok düğüncü mağazası vardır. Bu düğüncü mağazalarına yani bu nikah şekeri, magnet gibi ürünleri satan yerlere kendi bizzat başvuru yapabilirsiniz

İzmir kemeraltı’nda zaten birçok esnaf nikah şekeri işi yapmaktadır. Bunlar dükkanda kendileri de bazen montaj yaparken çoğu zaman da yetiştiremedikleri işleri dışarıdaki bayanlara ek iş olarak vermektedir.

İş başvurusu yaptığında gelenle şu cevapla karşılaşacaksınız; “zaten biz şu an belli bayanlarla çalışıyoruz o bayanlardan artığa eğer yine işi ihtiyacı olursa size ulaşırız.” şeklinde bir cevap alacaksınız çünkü her bayanın her çalışanın her iş yerinin ekibi  bulunduğu için kolaylıkla iş bulmanız bazen olmuyor. Ama telefon numaranızı oraya bırakıp iş çıkması durumunda alabileceğiniz ifade ederek bu şekilde bir başvuru yapabilirsiniz.

 

Evde nikah şekeri yapmak istiyorum

 

Birçok kişi bu konulara tam bu bilgi sahibi olmadığı için özellikle evde nikah şekeri yapmak istiyorum diyen bayanlar için söz konusu mevzularda bazen yanlış bilgilendirmeler yapılabilmektedir. Bayanların bu işler aylık 5000 TL’ye kadar para kazandıkları hiç yorulmadan çok yüksek para kazandıkları ifade edilse de aslında bu doğru bir ifade değildir.

Gerçekte nikah şekeri işi büyük sabır gerektirir ve büyük bir zaman harcamanızı gerektirir. Günlük ortalama olarak hiçbir ev işi yapmamanız durumunda hiçbir şekilde çocuklarımız da ilgilenmemeniz durumunda ve 10 saatinizi ayırırsanız aylık olarak 2000 TL kazanabileceğiniz söyleyebiliriz. Bu süre bu kazanç için ne kadar yeterli uzun mu kısa mı bu size kalmış bir durumdur.

Ama şunu ifade edebiliriz; hevesle başladığınız bir işi genellikle 1 hafta sonra bırakmanın en büyük nedeni kazanacağınız az olması olabilir. Tecrübeyle sabittir, birçok bayan bu işi hızlı bir şekilde başlayıp hevesle başlayıp ikinci gününde bu işi bıraktığını görülmektedir. Bu biraz da sabır işi olduğu için bu işi yapabileceksiniz gerçekten paraya ihtiyacınız varsa başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir