İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda değişik nedenlerden dolayı icralık olup kredisini kapatmak isteyenlere yani icralık olanlara kredi veren bankalar, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında çok faydalı ve kişilerin borçlarını ödemesini sağlayacak bilgiler verdik.

İcralık olanlara kredi veren bankalar

İcralık kişilere kredi veren bankalar 2020 : Aktif Bank, Burgan Bank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, TEB Bankası, İş Bankası ve Halk Bankasıdır.
Kredi borçlarını zamanında ödemeyen kişiler bankalarca icraya verirler.
Öncelikle neyden dolayı icralık olunduğunu ve hangi bankalar tarafından icraya verildiği önemli bir nokta oluşturmaktadır. Kişi borçlarını ödeyemediği elinde en son olarak alacaklı kurum tarafından kişinin sahip olduğu eşyaların haciz yöntemi ile el konulmasına icralık denilmektedir.

icralık olanlara kredi 2020

İcralık olanlar hem icradan kurtulmak hem de tüm borçlarını kapatabilmek için yeni bir kredi başvurusu yapmak istediklerinde,
Bu sefer icralık olanlara bankaların kredi verip veremeyeceği önemli bir sorun haline gelmektedir.

Peki bankalar icralık olanlara kredi verir mi?

Borçlu olan kurum eğer banka ise alacaklı banka olarak icralık kişilere yeni bir kredi verebilir. Banka borç kapatma kredisi adı altında bu kişilere yeni bir kredi imkanı tanıyarak eski kredinin taksitler halinde ödenmesini talep edebilirler. Bu da icralık olanlara bankaların kredi verdiği anlamına gelmektedir.

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi imkanı

Bankalardan çekilen kredilerin zamanında ödenmemesi sonrası yasal takip süreci ne en son icralık aşaması takip etmektedir. Özellikle Ziraat Bankası tarafından takip olan banka müşterilerine yeni bir kredi şansı verilmektedir.
Daha önce Türkiye Büyük millet meclisi tarafından çıkarılan borç yapılandırma yasası gereği bankalar borçlu olan müşterilerine yeni kredi imkanları tanıyabilmektedirler.

Ziraat Bankası da diyar kurumlar tarafından icraya alınmış olan müşterilerine yeni Kredi paketleri tanımlayarak onların icradan kurtulmalarını yardım edebilir.

Garanti Bankası icralık olanlara kredi verir mi?

Özel bankalar arasında en kolay kredi veren bankalar içerisinde Garanti Bankası ön plana çıkmaktadır.
İhtiyaç kredisi ya da kredi kartı borçları yüzünden icralık olan kişiler bu durumdan kurtulabilmek için borç kapatma kredisi adı altında yeni bir kredi başvurusu yapabilirler. Bu Kredi başvurularını ilk olarak Garanti bankası’nda yapmaları onlar menfaatine olacaktır. Çünkü Garanti Bankası icralık olan kişilere en kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

İcralık olanlar için kredi sicil affı çıktı

İcralık olanlara kredi veren bankalar 2020 yılında çok kolay bir şekilde yeni kredi imkanları tanımaya devam etmektedir. Daha önce kara listeye girenlere ya da sicili bozuk olanlara kredi çıkması bankalara yasaklanmıştı. Çünkü merkez Bankası ya da bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu tarafından yapılan incelemeler neticesinde kara listeye girenlere kredi veren bankaların ve sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar cezai işlem uygulanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir