İstanbul’da Elden Taksitle Borç Para Bulma Yöntemi

Bankalardan kredi çekemeyenler için İstanbul’da elden taksitle borç para bulma yöntemi ve borç veren yerler vardır. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa borç para veren hayırseverler, borç para veren vakıflar ya da senetle kredi veren şirketler tercihiniz olabilir. Fakat bazı püf noktaları bilmek ve dikkatli olmak elzemdir.

Senetle Para Veren İkrazatçılar

Sicil notu bozuk olduğu için, kredi limiti dolu olduğu için banka kredisi çekemeyen kişiler elden taksitle borç para bulma yöntemlerini tercih ederler. İstanbul’da bulunanalar bu bakımdan oldukça şanslıdır. Çünkü İstanbul’un kalabalık nüfusu elden para veren yerler konusunda oldukça elverişlidir. Senetle para veren ikrazatçılar, senetle borç veriyorum diyen tefeciler, taksitle para veren kuyumcular ve daha başka seçenekler İstanbul’un çeşitli semtlerinde mevcuttur.

İstanbul’da Senetle Para Veren Bankalar

İstanbul’da elden taksitle borç para bulma yöntemleri içinde ilk olarak bankaları sonuna kadar zorlamanızda fayda var. Her ne kadar kredi notu düşük olanların banka kredisi kullanması oldukça zor olsa da imkansız değildir. Kara listedekilere kredi veren bankalar, kötü sicile kredi veren bankalar ve senetle kredi veren bankalar vardır. Eğer kredi notunuz düşükse müşteri potansiyeli az bankalardan kredi çekme şansınız vardır. Elinizde vadesi gelmemiş bir çek, senet bulunuyorsa bunu Ziraat, Halkbank, Garanti Bankası, Denizbank dahil bütün bankalardan dilediğiniz zaman bozdurabilirsiniz. Bir miktar vade komisyonu karşılığı hepsi senet kırma işi yapacaktır.

İstanbul’da Elden Borç Para Veren Kuyumcular

İstanbul’da elden taksitle borç para bulabileceğiniz diğer seçenek kuyumculardır. Senetle para veren kuyumcular İstanbul genelinde mevcuttur. Senetle altın veren kuyumcu Mecidiyeköy, Kapalıçarşı gibi yerlerde elbette daha rahat bulunabilir. Borç para veren kuyumcular aracılığıyla dilerseniz nakit para alabilir, dilerseniz altın alabilirsiniz. Aldığınız altınları değerini kaybetmeden başka bir kuyumcuda bozdurarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Senetle altın veren kuyumcular telefon ve iletişim bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yine Kapalıçarşı gibi köklü esnafların bulunduğu yerlerde bazı esnaflar tarafından da senet karşılığı borç para verilir.

İstanbul’da Senet Karşılığı Borç Para Veren Tefeciler

Tefecilik tarihi insanlık tarihi kadar eskidir ve şu an yasal olarak yasaklanmış olsa dahi varlığını sürdürmektedir. Başka yerlerden borç bulamayan kişiler istemden de olsa tefecilerin yolunu tutmakta, yüksek faiz oranlarıyla borç almaktadır. Senetle para veren tefeciler İstanbul’un Fatih, Beşiktaş, Tahtakale, Beyoğlu, Kadıköy gibi çeşitli semtlerinde bulunabilir. Hatta senetle para veriyorum, borç para veriyorum web üzerinde de sıklıkla rastlanır olmuştur. Fakat tefeciler konusunda oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü tefeciler para ile para satan kişilerdir. Kendilerini sağlama almadan kesinlikle borç vermezler. Bu yüzden borç para ilanları yerine senetle para veren faktöring şirketleri tercih edilebilir. Hem yasaldır hem faiz oranları düşüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir