Banka Kredisi

İstanbul’da Kredi Çekemeyenlere Senetle Para Veren Yerler

Bankalarla yaşadığı problemden dolayı İstanbul’da kredi çekemeyenlere senetle para veren yerler ve şahıslar vardır. Borç para veren hayırseverler, kuyumcular, ikrazatçılar, faktöringler ve daha başka kurumlar sayesinde nakit ihtiyacı karşılanabilir. Fakat bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

Senetle Kredi Veren Bankalar

Her ne kadar acil para ihtiyacında akla gelen ilk seçenek bankalar olsa da son yıllarda birçok kişi bankalardan kredi çekmekte sıkıntı yaşamaktadır. Nedeni; eski borçların birikmesi ve bunun neticesinde kredi sicil notlarında büyük düşüş olmasıdır. Fakat tavsiyemiz İstanbul’da kredi çekemeyenlere senetle para veren yerler arasında araştırma yaparken ilk olarak yine bankaları düşünmenizdir. Çünkü senetle para veren bankalar, kara listedekilere kredi veren bankalar, kötü sicile kredi veren bankalar vardır. Eğer ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkul, araç varsa birçok bankadan düşük limitli kredi çekebilirsiniz. Yine elinizde vadesi gelmemiş bir senet varsa ING Bank, QNB Finansbank, İş Bankası ve diğer bütün bankalardan komisyon karşılığı senedinizi bozdurabilirsiniz.

Senetle Para Veren Faktöringler Ve İkrazatçılar

İstanbul’da kredi çekemeyenlere senetle para veren yerler arasında diğer seçenek ikrazatçılardır. Senetle para veren ikrazatçı firmalar son yıllarda faktöring şirketlere dönüşmüş, BDDK bünyesinde yasal olarak faaliyetlerini sürdürmektedirler. Acar Faktoring, Tuna Faktoring, Şirinoğlu Faktoring, Lider Faktoring, Yaşar Faktoring gibi 60 civarında faktöring şirketi İstanbul’da hizmetlerine devam etmektedir. İkrazatçılar ve faktöringler vadesi dolmamış çek, senet gibi evraklara sahipseniz anında nakde dönüştürürler. Vade süresine ve evrak değerine göre vade alsalar da çoğu zaman en az bankalar kadar uygun vade oranları sunarlar.

İstanbul’da Senetle Altın Satışı Yapan Kuyumcular

İstanbul’da elden para veren yerler arasında bir diğer seçenek borç para veren kuyumcular ve sarraflardır. Senetle para veren kuyumcular İstanbul genelinde; Zeytinburnu, Merter, Beşiktaş, Şişli, Eminönü, Kartal, Fatih, Kapalıçarşı, Mecidiyeköy gibi semtlerde yoğun olarak bulunur. Özellikle Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısı ve Kapalıçarşı senetle altın veren kuyumcular açısından zengindir. Her ne kadar kuyumcular senetle borç veriyorum diye ilana çıkmasa da köklü esnafların birçoğu elden taksitle altın satışı gerçekleştirir. Bazı kuyumcular altın verirken bazıları tarafından da senet karşılığı borç para verilir. Vade farkı konusunda bir kriter olmadığı için bir tanıdık aracılığıyla iş yapmak daha avantajlı olacaktır.

İstanbul’da Elden Borç Para Veren Tefeciler

İstanbul’da kredi çekemeyenlere senetle para veren yerler arasında borç veren vakıflar ve tefeciler de vardır. Her ne kadar tefecilik suç olsa da Laleli, Ortaköy, Küçük Çekmece, Büyük Çekmece, Saraçhane gibi çeşitli semtlerde çok sıkıştım para lazım diyenler için senet karşılığı borç veren tefeciler mevcuttur. Üstelik tefeciler tarafından borç para veriyorum web üzerinden dahi ilanlara konulmaktadır. Fakat tefecilerin son seçenek olarak dahi düşünülmemesini öneriyoruz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

To Top