İstanbul’da Senetle Kredi Veren Yerler

İstanbul’da paraya sıkışanlar için aynı gün borç para veren kişiler ve firmalar vardır. İstanbul içinde senetle kredi veren yerler içinde ilk önce faktöring firmalar gelmektedir. Bu firmalar, senet karşılığında size nakit para vermektedir. Bunların yanı sıra senetle borç para veren kuyumcuları da sayabiliriz. Acil para lazım elden para veren yerleri neresidir diye arayış içindeyseniz o zaman sizin için nakit para bulma yollarını açıklayalım.

Aynı Gün Elden Borç Para Veren Yerler

Öncelikle belirtelim ki yasal olmayan yolları size önermemiz mümkün değildir. Bazı tefeciler aynı gün yüksek faizler ile size elden borç para verir; ama bu tefecilerin isteyeceği faiz çok yüksek olduğu için hem ödemede çok zorlanacaksınız hem de bu işlemler kesinlikle yasal değildir. Budan dolayı İstanbul içinde senetle borç para veren tefecilerin iletişim ve telefon numarası gibi yasal olmayan durumları belirtmek doğru olmaz. Ama bunun yerine yasal olarak aynı gün içinde hatta birkaç saat içinde nakit para bulabileceğiniz yolları yazdık.

Senetle Kredi Veren Firmalar

İstanbul ve diğer birçok ilde faaliyet gösteren ikrazatçılar aynı gün senetle kredi vermektedir. Bunların yanında BDDK denetiminde çalışan faktörimg firmalar da aynı gün içinde size kredi çıkartmaktadır. Özellikle ticari ve bireysel kredi çekmek isteyenler için bu faktöring firmalar iyi çalışmalar yapmaktadır.

Bunların yanı sıra özel kredi danışmanlık firmaları da senetle kredi çıkartma konusunda size yardımcı olmaktadır. Örneğin, Ziraat Bankası senetle kredi veren bankalar arasında yer almaktadır; ama kredi notunuz kötü olduğu için kredi çekemediğiniz için bu banka size kredi vermez. Bu sorunu ancak kredi danışmanlık firmalarının araya girmesi ve size kredi danışmanlığı yaparak çözmesi gerekmektedir.

Bunların yanı sıra para bulabileceğiniz diğer yöntem de özellikle İstanbul mecidiyeköy kuyumculaş çarşısında faaliyet gösteren kuyumcuklardan senetle kredi çekmek ya da senetle altın almaktır.

İstanbul’da Senetle Altın Satan Ve Kredi Veren Kuyumcular

İstanbul içinde; Zeytinburnu, Küçükçekmece, Büyükçekmekce, Avrupa Yakası, Anadolu yakası yani kısaca tüm ilçelerde ve mahallerde senetle altın satın alabileceğiniz küçük ve büyük kuyumcular vardır. Bunlar, kefil ya da duruma göre kefilsiz şekilde size senetle altın satışı yapan yerler olarak kabul edilir.

Senetle altın alabileceğiniz gibi aynı zamanda senetle kredi de çekebilirsiniz. Kuyumculardan senetle kredi çekmeniz mümkün olabilir. Bunun için kuyumcu size kredi verir gibi senetle bilezik ya da cumhuriyet altını satar ve bunları geri alır; ama senetle kuyumcuda kalır. Siz de ödeme günü geldikçe gider kuyumcuya parasını ödersiniz.

Tabi bu işlemler peşin alınan altınlar gibi aynı fiyattan yapılmaz. Kuyumcular sizden komisyon olmasa da belli bir ek masraf isteyecektir. Çünkü elden verilen nakit kredilerde 9-12-18 ay gibi vadeler talep edilebilmektedir. Bu vade farkını da kuyumcu en başta talep edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir