Senetle Tır Kamyon Otobüs Satan Yerler

Nakit sorunu nedeni ile peşinatsız tır başta olmak üzere, ağır vasıta, çekici, dozer, kepçe, kamyonet, minibüs, otobüs satın almak isteyenler için senetle kamyon, otobüs satan yerler galeriler vardır. Bunlar büyük illerde olduğu gibi küçük illerde de ilgili satış noktaları kurarak müşterilerine hizmet vermektedir. senetle kamyon ve senetle otobüs tır satanlar 2019 hakkında detaylar vermeden önce vadeli ya da taksitli şekilde alım yapmak isteyenler için yol haritası belirlerdik.

Senetle Tır Satan Yerler

Banka kredisi çekmeden sadece elden ödemeli olarak senet almak isteyenler belli bir peşinat ödeyerek hemen tır sahibi olabilir. Tır’ın türü, dorsesi ve kafası oldukça önemlidir. Tır’ın yurt dışı ve yurt için çalışması, ipotek edilmesi hususlarında anlaşma sağlandıktan sonra genelde %20 peşinat ödenerek tır satın alınabilmektedir. Senetle tır satan yerler genelde; İSTANBUL, İZMİR, ANKARA VE NEVŞEHİR İLLERİNDE BULUNMAKTADIR.

Senetle Elden Taksitle Kamyon ve Kamyonet

Senet imzalayarak elden taksitle daha küçük bir vasıta almak isteyenler genelde kamyon ya da kamyonet gibi araçlara talip olmaktadır. İnternet üzerinden her ne kadar senetle kamyon ve kamyonet satılıyor olsa da bu yerlere fazla güvenmeyip bizzat satılan yere gidilip kamyon hakkında kesin bilgilerin alınması gerekmektedir. Kamyonun geçmişi, eski sahipleri ve özellikle kamyonun ne gibi yerlerde kullanıldığı hususlarına dikkat edilmelidir. Nevşehir tır pazarında senetle kamyon satan kişi ve galericiler bulunmaktadır.

Elden Senetle Otobüs Minibus

Yolcu taşımak ya da öğrenci servisi işi yapan kişiler araçlarını yenilemek durumunda kalabilmektedir. Araçlar çok pahalı olduğu için araçlar ya banka kredisi ile satın alınır ya da elden vadeli şekilde bono yapılır. Bu durumda kişilerin satıcıya bazı güvenceler vermesi gerekmektedir. Bunların başında hem araç hem de varsa ev ve arsa ipoteklerinin verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde elden taksitle münibüs ve otobüs satın alınabilir.

Vadeli Ağır Vasıta Nasıl Alınır?

Vadeli ağır vasıta satın almak isteyenler öncelikle bazı tematlar vermelidir. Bu teminatlar verildikten sonra senetle kamyon ya da senetle otobüs gibi ürünler elden teslim alınabilir. Banka kredisi olmadan da satış olacağı gibi banka kredisi ile anlaşmalı ürün satışı da olabilir. Bunun yanında bazıları elden taksitle tır ya da yine elden taksitle çekici, otobüs, minibüs, kamyonet, dozer, kepçe gibi ürünler satın almak isteyebilir. Bu şartların tek tek satıcı ile alıcı arasında konuşulması gerekmektedir. Çünkü, bazı ürünler çok pahalı olduğu için anlaşmalar uzun sürebilir. 2. el tır, kamyon almak isteyenlere genelde senet yapılmaktadır; ama sıfır tır almak isteyenlere genelde banka kredisi ile yardımcı olunmaktadır. Şimdi banka kredisi ile iş makinası alımlarına bakalım.

Banka Kredisi İle İş Makinası Alımları 

Nakliyat işi ile uğraşanlar, kamyonunu, tırını değiştirmek isteyenler, kamyon almak için krediler araştıranlar, bu makalemiz de sizin için kamyon almak için krediler den bahsedeceğiz. Kamyon almak için hemen hemen tüm bankalarda uygun vade ve faiz koşulları ile uygun krediler mevcut. Bankalar sıfır veya ikinci el kamyon almak isteyenler için kamyon kredisi kullandırır. Bu kredilerin vadeleri genel itibariyle 60 ay civarındadır. Bankalar kamyon almak için kredilerin yüzde yetmişbeşine kadar (%75) kredi kullandırabilir. Bazı bankalar da bu oranlar % 80 – % 85 civarında da olabilmektedir.

Tır, otobüs, kamyon, panelvan gibi araçlar ticari araç kapsamına girer. Bu sebeple kamyon kredisi almak için verilen krediler ticari araç kredisi kapsamı içerisindedir. Bankalar tarafından verilen kamyon kredisi yani ticari araç kredisi, ticari kurumlara, kobilere veya sanayi sektöründe hizmet veren küçük ve orta ölçekli firmalar bu kamyon kredisi kullanabilir. Bu kapsamda ticari faaliyet gösteren, gerçek ve tüzel kişiler bu krediyi kullanabilir.

Kredi İle İş Makinesi Alımı İçin Gerekli belgeler

  • Ticaret sicil gazetesi
  • Son 3 yıla ait bilançoyu gösteren kayıtlar,
  • Vergi levhası belgeler talep edilmektedir. Bankalar tarafından ilave belgeler istenmesi de mümkündür.

Kamyon ve ticari araç alırken dikkat etmeniz gereken koşullar ise, bankanın uygun faiz oranlarını sunması, aracınızın ve ticari araç kredisinin sigorta altına alınması, ödeme kolaylığı gibi banka tarafından sunulan fırsatlar aranmalıdır. Bankalar tarafından verilen ticari kredilere veya kamyon kredisine tüm banka şubelerinin müşteri temsilcilerine başvuruda bulunarak veya internet üzerinden online işlem yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir