Kefilsiz 20 Bin TL Kredi Veren Bankalar

Bazı Finans kurumları müşterilerinin parasal ihtiyaçlarını karşılarken onlardan güvence istemezler. Bunlara kefilsiz kredi veren bankalar 2018 dahildir. Evrak, senet, kefil istemeyen bankalar arasında aşağıda sayacağımız 5 adet büyük banka yer almaktadır. Bunlar kredi başvuruları esnasından özellikle 20 bin TL’ye kadar olan limitler için müşterilerinden kefil mecburiyeti talep etmezler. İşte kefil istemeyen ve kefil olmadan kredi veren banka isimleri..

Kefilsiz Evraksız Kredi Çıkartan Banka İsimleri

Bu bankaların başında, Burgan Bank gelmektedir. Burgan Bankın yanı sıra Aktifbank, Şeker Bank, Yapı Kredi, Deniz Bank da 10 bin ya da 20 bine kadar sizden kefil istemezler.

Ama bu bankalar kefilsiz kredi başvurularını kabul ederken yine bazı küçük de olsa şartlar talep etmektedir. Kesin kredi çıkması için bu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Şimdi bu firmaların hangi şartları istediğine bakalım.

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların Limit Tablosu

Burgan Bank Kefil İstemiyor 20 Bin Limit Şubeden Gelir Belgesi İster
Aktif Bank Kefil İstemiyor 20 Bin Limit Şubeden Gelir Belgesi İster
QNB Finans Bank Kefil İstemiyor 20 Bin Limit Şubeden Gelir Belgesi İster
DenizBank Kefil İstemiyor 20 Bin Limit Şubeden Gelir Belgesi İster

 

Kefil İstemeyen Bankaların Şartları

Bu bankaların temel olarak aldıkları ve kredi başvurularında değerlendirdikleri çok önemli kriterler vardır. Bunların başında sahip olduğunuz kredi notudur. Kredi notunuzun asla çok kötü olmaması gerekmektedir. Bunun için belirlenmiş ve kesinlik ifade eden standart bir kredi notu yoktur. Yani kredi notu en az şu kadar olmalıdır gibi bir ifade söz konusu değildir. Bunun yerine, çok riskli olan ve riskli olan bazı kredi notu aralıkları vardır. Örneğin, kredi notu 699 altında olanlar çok riskli olup, notu 1100 altında olanlar da sadece riskli kabul edilmektedir. Bu seviyeye kredi verilmeyebilir.

Bunun yanında gelir belgesi de istenmektedir.  Ama yine de şubeye gidip de gelir belgesi hakkında detayları almanız gerekebilir.

Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Hem gelir belgesiz hem de kefilsiz kredi çekmek isteyen hatta kredi çekebilen birçok kişi vardır. Bunların kredi sicili iyi olduğu için bankalar bu kişiler ne gelir belgesi ne de kefil istemezler. Bu şekilde siz de kefilsiz ve evraksız kredi çekmek istiyorum diyorsanız kredi sicilinizin iyi olması ve daha önceki bankacılık faaliyetlerinizin kötü olmaması gerekmektedir. Örneğin, daha önce gecikmeye düşmüş bir kartınız ya da kredi ödemeniz varsa o zaman yeniden yapacağınız başvurularda bu sorun karşınıza çıkacaktır.

İnternetten Kefilsiz Kredi Başvurusu

İnternetten gelir belgesiz kredi verilmektedir. Ama kefilsiz kesin kredi veren bankalar bunun için online başvuruların tamamını kabul etmezler. Yukarıda saydığımız bankalar için kredi başvurusu ile ilgili sayfaya size yönlendireceğiz. Ama başvuru yapmadan önce bankanın istediği şartları öğrenmeniz gerekmektedir. Bu şartları öğrenmeden yapacağınız başvurular kabul edilmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir