Kuyumculardan Senetle Borç Para Almak

Acil paraya ihtiyacı olanların ilk başvurdukları yerler bankalardır fakat çeşitli nedenlerden dolayı bankalardan kredi çekemeyenler için Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Adana gibi birçok ilde borç para veren yerler vardır. Her ne kadar senetle borç veriyorum diye ilana çıkmasalar da kuyumculardan senetle borç para almak oldukça yaygın bir uygulamadır. Bütün elden para veren yerler gibi kuyumcularda da çeşitli şartlar vardır. Buna dikkat etmek gerekir.

Borç Para Veriyorum 2019

Bankalar kredi başvurusunda ilk olarak kredi sicil notuna bakarlar. İkinci olarak da gelir belgesine bakarlar. Fakat son yıllarda birçok kişinin borç batağında olması ve eski kredi borçlarının birikmesi nedeniyle bankalarda kredi notu düşmekte, yeni kredi başvurusu yaptığı zaman olumsuz cevap almaktadır. Bu kişiler ek seçenek olarak senet karşılığı borç para verilir diyen kişi ve kurumlara yönelmektedir. Üstelik borç para veriyorum 2019 ilanları internet ortamı dahil çeşitli yerlerde artış göstermektedir. Fakat bu tür ilanlara olabildiğince tereddütlü yaklaşmak, daha büyük mağduriyetler yaşamamak için elzemdir.

Senetle Para Veren Bankalar

Kuyumculardan senetle borç para almak mantığı oldukça basit bir uygulamadır. Bununla birlikte bazı sayfalarda senetle para veren bankalar olduğu söyleniyor. Fakat bankaların senetle borç verme gibi bir uygulamaları yoktur. Eğer elinizde vadesi gelmemiş bir senet, çek varsa ancak o şekilde bankalar bozma işlemi gerçekleştirir. Bunu da belli bir komisyon karşılığında bütün bankalar yapar.

Borç Para Veren Kuyumcular

Borç para veren yerler oldukça fazladır. Çünkü bunlar genel olarak para ile para satarlar. Karları yüksek olduğu için de kendilerini sağlama aldıkları taktirde herkese borç verebilirler. Borç para veren tefeciler, senetle para veren ikrazatçı yerler bu bakımdan ilk akla gelenlerdir. Kuyumculardan senetle borç para almak ise uzun yılardır Anadolu’nun hemen her yerinde mümkündür. Borç para veren uyumcular bazen senet karşılığı, vade farkı da ekleyerek nakit para verirler. Bazen de senet karşılığı yine vade farkı ekleyerek altın verirler. Aldığınız altınları başka bir yerde bozdurarak nakite çevirebilir, ihtiyacınız karşılayabilirsiniz.

Borç Para Veren Vakıflar ve Hayırseverler

Acil nakit ihtiyacı için bazı borç para veren vakıflar, hayırseverler tercih edilebileceği gibi kuyumcular da tercih edilebilir. Senetle para veren kuyumcular İstanbul genelinde özellikle bazı noktalarda yoğunlaşmaktadır. Senetle altın veren kuyumcu Mecidiyeköy, Kapalıçarşı gibi yerlerde daha rahat bulunabilir. Yine borç para veren kuyumcular Bursa Kapalıçarşı, İzmir Kemeraltı, Adana Kuyumcular Çarşısı gibi yerlerde daha yaygındır. Çok sıkıştım para lazım diyorsanız bulunduğunuz yerdeki kuyumcuları ziyaret edebilir, senetle altın verip vermediklerini sorabilirsiniz. Kendileri vermese de bir başkasına yönlendirebilirler. Fakat daha uygun vade farkı için mümkünse bir tanıdık kuyumcuyla alışveriş yapmak ya da bir tanıdık araçlığıyla sarraflara ulaşmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir