Genel

Yapı Kredi Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği

Yapı Kredi Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği vermeye yetkili bankalar arasındadır. Kosgeb Sıfır Faizli İşletme kredisi faiz desteği için KosgebVeri tabanına işletme kaydını yaptıran ve Kobi beyannamesini güncelleyen ve sifirfaiz.kosgeb.gov.tr üzerinden kayıtlarda verilen kullanıcı adı ve şifresi ile başvuru formunu dolduran ve başvuru süreleri içinde başvurularını tamamlayarak başvuru sonucundan onay alan işletmeler yine sifirfaiz.kosgeb.gov.tr ekranına giriş yaparak başvuru sonucu onay çıktısını alarak anlaşmalı bankalara giderek faizsiz kredi başvurusu yaparak bankaların yapacağı değerlendirmelerden de onay almalı halinde finansman desteğini alabileceklerdir. Kosgeb faiz desteği başvurularında başvuru işlemleri için gerekli kayıt ve beyanname güncelleme işlemlerini tamamlayan  kobiler için Perşembe günü sabah saat 9:00′ a kadar bu süre uzatılmıştı. Sabah saat 9:00′ dan sonra başlayarak 24 saat sürecek değerlendirmeler sonucunda Kosgeb Müdürlüklerinden 23 Aralık Cuma günü açıklanacak olan onay listesinde adı geçen işletmeler onay formu ile bankalara giderek faizsiz kredi başvurusunda bulunabilecekler.

Kosgeb kobi kredisi başvuru sonucu öğrenme

Kosgeb kobi kredisi Kosgeb sitesinden duyurulacak onay listesinden öğrenilecek. Kosgeb başvuru sonucu ayrıca işletmelerin kayıtlarda verilen e-mail adreslerine ve kayıtlı cep telefonlarına sms ile iletilecek.

Kosgeb kobi kredisinin başvuru sonuçları 23 Aralık Cuma günü kosgeb internet sitesi üzerinden sıfırfaiz kosgeb başvuru onay listesi açıklanacak ve onay alan işletmeler sonuçlarının çıktılarını Kosgeb internet sitesi üzerinden alabilecekler.

Yapı Kredi Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği

Başvuru onay çıktısını sistem üzerinden alan kobiler bu ön onay formu ile birlikte bankaların istediği diğer evraklar ile anlaşmalı bankalara faizsiz kredi için başvuru yapabilecek.

Kosgeb kobi kredisi veren anlaşmalı bankalar

Kosgeb tarafından 23 Aralık Cuma günü açıklanacak başvuru sonuçlarının sistem üzerinden alınarak olan onay formu ile birlikte Kosgeb ile anlaşmalı bankalardan faizsiz kobi kredisi başvuruları alınacaktır. Kobiler sadece bu anlaşmalı bankalara faizsiz kredi için başvuru yapabilecektir. Kosgeb ile anlaşmalı 50 bin lira faizsiz kobi kredisi verecek olan bankalar 3′ ü devlet bankası KGF, Halkbankası ve Vakıflar bankası olmak üzere 6 özel sermayeli banka Garanti bankası, İşbankası, Denizbank, QNB  Finansbankası, Akbankası ve Yapı kredi bankası olmak üzere toplam 9 bankadır. Faizsiz 50 bin lira kredi ilk bir yıl geri ödemesiz dönemli kalanı 3′ er eşit taksitli olmak üzere toplamda 36 ay vadeli olmak üzere bu bankalara başvuru yapan kobilerin başvuru değerlendirme  sürecinden onay alan işletmelere sağlanacaktır.

Yapı kredi bankasına nasıl başvurulur?

Kosgeb faizsiz 50 bin lira kobi kredisi için Yapı kredi bankası kredi vermeye yetkili bankalar arasındadır. Yapı kredi bankası başvuruları sonuçlar açıklandıktan hemen sonra almaya başlayacak olup başvuruların değerlendirilme süresii olan 26 Aralık 2016- 31 Ocak 2017 tarihleri arasında başvuru yapan kobilerden şartlara uygun olan kobilere kredi verecektir.

Yapı kredi bankası faizsiz kobi kredisi başvurusunda istenen belgeler

Yapı kredi bankasından faizsiz kredi başvuru yapacak olan kobiler Sistemden aldıkları Onay Formu belgesi ile birlikte işletmesine ait diğer belgeler ile yaptığı başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Ticari işletme olduğuna dair evraklar ile işletme sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi, oda kayıt belgesi, vergi levhası, son 1 yıla ait bilanço veya gelir belgesi gibi evraklar ile bankaya beyanname vermesi gereklidir. Kobi kredisi kapsamında kullandırılacak olan faizsiz kredi başvurusunda önce şirket adına kobi hesabı açılacağından işletmeye ait evraklar başvurularda işletmenin mali durumunu göstermesi açısında önemli belgelerdir. İşletmenin e az 1 yıllık ticari faaliyette bulunmasını talep eden bankalar ayrıca faizsiz kredi başvurularında ek belgelerde talep edebilecektir. Bu belgelerden bazıları ise;

İşveren Sgk bildirgesi hizmet dökümü, mal varlığına ilişkin belgeler, Cari yıl geçici vergi beyannameleri, bilanço esasına göre çalışan firmalardan gelir tablosu, Anonim şirketleri için hazirun cetveli, Oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküsü beyannamesi, vergi levhası ve kimlik fotokopileri Yapı kredi bankasına başvuru için istenen belgelerden bazılarıdır. Yapı kredi bankası Kobi danışmanlık hizmeti veren müşteri yetkililerinden başvuru için gerekli diğer evraklar ve detayları öğrenmek için banka ile iletişime geçmek başvurulardan herhangi bir aksilik yaşamamak için gereklidir.

Yapı kredi bankası faizsiz kobi kredisi başvuru şartları

Yapı kredi bankasına başvurularda bu belgeler istenirken işletme sicilinin temiz olması ve krediye başvuru yapan işletme sahibinin kredi notunun yüksek olması banka değerlendirmelerinde önemli yer tutmaktadır. Ayrıca bankalar kobi kredisi için başvuru yapan esnafların en az 1 yıllık ticari geçmişinin olmasını istemektedir. Hakkınızda herhangi bir yasal işlem yapılmaması, kredi notu düşüklüğü nedeniyle kara listede yer alınmaması ve  kredi notunun yüksekliği sicilin temiz olması banka değerlendirmelerinde işletme adına daha kolay karar verilmesini sağlayacak unsurlardır. Kredi notu düşük ve sicili bozuk olan esnaflar Yapı kredisi bankasından ve diğer anlaşmalı bankalarda faizsiz kredi başvurularında onay alamaz ve kredi kullanamazlar.

Yapı kredi bankası başvuru değerlendirme süresi 26 Aralık 2018 tarihinde başlayacak 31 Ocak 2018 de tamamlanacaktır. Ayrıca bankanın yapmış olduğu bilgilendirmeye göre banka 31 Mayıs 2019 de Faizsiz Kosgeb kobi kredisi programını kapatacak  kredi kullanımlarını bu tarihten itibaren durduracaktır.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

To Top