Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar

Yasal takip; borçlarını ödemeyen ve borç gecikmede yasal süreci geçiren kişiler için borç tahsilatı için resmi işlemlerin yürütülme işlemlerin tümüne yasal takip edilmektedir. Yasal takipteki kişiler yeni bir kredi çekerek yasal takipten kurtulmak isteyebilirler. Burada yine çare bankalardan aranmaktadır, peki bankalar yasal takipte olanlara kredi verir mi? Bu yazımızda yasal takipte olanlara kredi veren bankaların hangileri olduğunu tek tek açıkladık.

Yasal takip süreci

 

Kullanılan kredi kartı borçları ya da çekilen ihtiyaç kredisi borçlarının ödenmemesi ya da Aksatılmasını takip eden 4. ay itibariyle bankalarca bir takip süreci başlatılır. Birçok banka artık kendisi bu işlemlerle ilgilenmeyip borçları avukatlara havale etmektedir. Avukatlar almış oldukları bu borç takip işlemleri için ilk etapta borçlu kişileri telefonla ararlar. Borcun en fazla 2 hafta içerisinde ödenmesine ya da yeniden yapılandırmanın kabul edilmesini talep ederler.

Borç yeniden yapılandırılmasına imza atan borçlular bu yapılandırmaya rağmen yine borçlarını ödemezlerse bu sefer gerekli yasal takip işlemleri başlatılır.
Yasal takip dediğimiz iki aşamadan oluşur. Bunlardan birincisi; kişinin sahip olduğu taşınır ve taşınmaz mallara el konulması.
İkincisi; kişinin yapılandırmaya imza attıktan sonra yine borç ödememeseni takip eden süreçte kişinin hapis cezasına kadar cezalandırılması durumudur.
Bu iki durumda oldukça istemeyen durumlardır bunlardan kurtulmanın tek çaresi yasal takipten Çıkmaktır. Bunun için de borcun ödenmesi gerekmektedir.

Yasal takipteyim bankalar kredi vermiyor

Yasal takibe alınan kişilere bankaların kredi vermemesi aslında doğal bir şeydir. Bazı bankalar biraz daha dikkatli davranıp, kişiden artık kefil isteyebilirmektedir ve bunun yanında çok sağlam teminatlar iste bilmektedirler. Hem yasal takipte olup hem de bu teminat ve kefilleri sağlayamayan kişilere de kredi verilmemektedir.
Bu durumda olan kişilerin acil para bulabilmeleri için alternatif yöntemleri denemeleri gerekmektedir. Bunlar arasında en sık görülen aslında çok tavsiye etmediğimiz bir durum olarak senetle kredi veren yerlere başvuru yapmaktır.

yasal takipte olanlara kredi 2020

Yasal takiptekilere senetle kredi veren yerler

Yasal takip alınanlar bankalar tarafından artık kabul görmedikleri için kendinlerine Kredi verilmez. Bu kişiler Borçlarını ödeyebilmek için artık banka dışında kredi arayışlarına para arayışına girerler. Banka harici para bulma yöntemleri arasında ilk sırada senetle para veren kişiler yer almaktadır. Bu kişilerden faiz ile elden borç para alınıp bankaya olan borç kapatılıp yasal takipten kurtulma çareleri aranmaktadır.

Aslında sende para veren yerleri sağlık ve çok acil nakit ihtiyaçları dışında hiçbir şekilde bu kişiler başvuru yapılması gerekmektedir. Çünkü bunlar tefeci dediğimiz yasal çalışmayan kişiler olarak kabul edilmektedir. Onları başvuru yapmadan önce başta banka olmak üzere Kredi bulunabilecek bütün yöntemlerin denemesi gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir