Yasal Takiptekilere Kredi Veren Bankalar

Bankalara olan kredi kartı borçlarını, kredi borçlarını zamanında ödeyemeyen kişiler bir süre sonra yasal takibe düşerler. İcralık olma, kara listeye alınma, avukatlık olma gibi durumlarla karşı karşıya kalırlar. Bu kişilerin tekrar kredi ihtiyacı olduğunda başvurmaları gereken yasal takiptekilere kredi veren bankalar ya da kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar olmalıdır. Aksi taktirde kredi kullanmaları oldukça zordur. Peki sorunsuz kredi veren bankalar hangileridir ve bu bankalardan kredi kullanmak için hangi şartları taşımak gerekir.

Avukatlık Olanlara Kredi

Bir kredi borcu ya da kredi kartı borcu son ödeme tarihi geçtikten sonra 90 gün banka borçludan borcunu ödemesini talep eder. Sürekli sıkıştırarak hakkında hukuk süreç başlatılacağı, borcunun çok daha katlanacağı uyarılarında bulunur. Borçlu borcunu ödemediği taktirde de 90 günün sonunda dosya avukatlara intikal eder. Oradan da icraya geçer. Bu aşamada artık borçlu yasal takip altındadır. Borcunu kısa sürede ödemezse çeşitli yaptırımlarla karşılaşması muhtemeldir. Bu yüzden avukatlık olanlara kredi veya icralık olanlara kredi verenler aracılığıyla kredi borcunun kapatılması gerekir. Tam da bu durumdaki kişilere Fİbabanka, Denizbank gibi bankalar kredi verirler. Fakat bazı şartları sağlamak koşuluyla.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Yasal takibe uğramanız, icralık olmanız kredi çekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Sadece şartlar biraz daha ağırlaştığı için bankalar da bunu fırsata çevirme gayretinde olacaklar, daha yüksek faiz oranlarında kredi vermeyi tercih edeceklerdir. Bunun nedeni de yasal takipten dolayı kredi notunun düşmesidir. Fakat hiç merak etmeyin. Kredi çekemeyenlere müjde veriyor, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aracılığıyla kredi çekebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Bunun için ilk yapmanız gereken kredi notunuzu bir miktar yükseltmektir. Kredi notu nasıl yükseltilir? Öncelikle alışverişlerinizi kredi kartınızla yapın. Aktif olarak kredi kartı kullanın. Hesabınızdan su, elektrik, telefon gibi bazı faturalara otomatik ödeme talimatı verin. Kredi kartı borcunuz için ödeyeceğiniz tutarı önce hesabınıza sonra kredi kartı borcunuza aktarın. Böylece hesaplarınız hareketlenecek, kredi notunuz bir miktar yükselecektir. Bu yöntemle Ziraat Bankası icralık olanlara kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Yasal takiptekilere kredi veren bankalar ve icralık olanlara kredi veren bankalar 2018 yılı itibariyle ikinci olarak ipotek ve kefil talebinde bulunabilir. Özellikle ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkulünüz varsa icralık olan kişi kredi çekebilir mi sorusunun cevabını kolaylıkla olumluya çevirebilirsiniz. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyorsanız hiç merak etmeyin kara listede olsanız dahi Finansbank kara listedekilere kredi veriyoruz seçeneğiyle beraber ING Bank, Aktif Bank, Akbank, Odeabank, Yapı Kredi, Burgan Bank gibi bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca pek çok banka kanuni takipte olanlara kredi imkanı vermekte, borç kapatma kredisi sağlamaktadır. Bu seçenekleri de rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir