Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar

Evin yüzde yüzüne (%100) tamamına konut ve mortgage kredisi veren bankalar, Peşinatsız ön ödemesiz hepsine kredi veren banka şubeleri haberimizde yer almaktadır.Hiç peşinatı olmayan kişiler birikim yapmadan direk banka kredisi ile ev almak istediklerinde yüzde yüz ev kredisi almak durumundadır. Yani ev 100 bin TL ise bankadan da 100 bin TL para çekilmesi gerekmektedir. Peki hangi bankalar evin tamamına yani yüzde yüz konut kredisi veriyor? İşte detaylar..

Evin Tamamına Kredi Çekmek!

Evin tamamına kredi çekmek evin yüzde yüzüne kredi çekmek anlamına gelmektedir. Almak istediğiniz evin yüzde yüzüne (%100) hepsine yani eksper değerinin tamamına kredi veren bankalar, peşinatsız konut kredisi veren banka şubeleri ve eksper değerinin tamamı için konut kredisi kullanımına yer verdik. Yeni ev almak isteyen kişilere BBDK tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde satın almak istedikleri evin en fazla %75 oranında kredi çekilmesine izin vermektedir.

Bu mevzuat nedeniyle ev almak isteyen kişiler ise peşinatları olmaması sebebiyle konut kredisi çekemezler. Bu sebeple yeni ev alma istekleri hayalde kalır. Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunca her ne kadar evin tamamına (yüzde yüzüne) Kredi verilmesi mevzuat hükümleri ile engellenmiş. Ama  Biz Türkler her şeyin bir yolunu bulduğumuz gibi evin tamamına kredi çekmeni yolunu da bulduk. Şimdi bunları sizlerle paylaşacağız.Öncelikle Yol gösteren Taktikler anlatılacak en alta Peşinatsız %100 Konut Kredisi veren bankaları ve gerekli belgeleri sizlerle  paylaşcağız.

Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar

İkinci bir gayrimenkul ile ipotek tesis ederek yüzde yüz kredi

Eğer başka bir eviniz veya bir taşınmanız var ise, bu taşınmazın değerinin yüzde yüzü kadar da kredi çekebilirsiniz. Örneğin almak istediğiniz ev 100.000 TL. Bankanın verdiği kredi 75.000 Tl.dir. Evin tamamı için ihtiyacınız olan 25.000 TL. yi yine size ait olan bir tarla, arsa veya babanıza ait bir evi göstererek çekebilirsiniz. Bu kapsamda babanıza ait eve ipotek tesis edilmektedir. Örneğin bu evin değerinin de 100 bin lira olduğunu düşündüğünüzde, bu ev üzerindne 75 bin lira daha kredi çekebilir ve evin tamamı için ihtiyacınız olan 25.000 TL. yi temin etmiş olursunuz. Bu yönteme Türk aklı demekten ziyade, bankaları garanti altına alma durumu da denebilir.

%100 Mortgage için eksper değerini yüksek göstermek

Bazı bankalar vardır ki, “gel abi biz sana istediğiniz krediyi veririz, ayarlarız” tarzında yaklaşımla, eksper değerini yüksek gösterme yöntemi ile kullanıcılara istedikleri kredileri verebilmektedirler. Bu ülkemizde en çok kullanılan Yüzde yüz konut kredisi veren bankaların klasik yöntemidir. Normal satın alınmak istenen evin değeri 200.000 TL. dir. Eksper eve geldiğinde, bu ev için en fazla iki yüz bin lira değer biçmesi durumunda müşterinin çekebileceği kredi miktarı  eksper değeri/%75 = 150 bin lira olacaktır. 200 bin liraya ihtiyacı olan müşteri için evin değeri 300 bin lira gösterildiğinde, yüzde yetmiş beşi 75.000 Tl. olacağından 225. 000 TL. kredi çekilebilmektedir.  Yukarıda anlattığımız yöntemde kredinin verilmesini sağlayan sadece ve sadece eksperdir. İster tanıdık, ister bankanın elemanı, isterseniz sadece bir dost deyin. Alan alıyor arkadaşlar.

Birde tamamına araç kredisi veren bankalar var. Onları da unutmadan bir göz atın derim.

Tamamına konut kredisi için son yöntem kefil gösterme

Ben ödemezsem arkadaşım, babam, amcam öder sistemi ile bağdaşan evin tamamına konut kredisinin kefillik durumu bazı bankalar tarafından istisnai olarak uygulanan bir sistemdir. Eğer evin yüzde yüzüne paranız yetmemesi durumunda, sizi seven bir dostunuzu bankaya getiriyorsunuz ve müşteri temsilcisinin size sunduğu tomar halinde ki tüm evrakları imzalatıyorsunuz. Her ne kadar kefil arkadaş bir miktar tırsmış olsa da, siz bu yöntemle satın almak istediğiniz evin hepsine kredi çekmiş oluyorsunuz. Kiracılıktan kurtulmak için herkese böyle bir dost lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir